Schneider Electric Zelio Röle

Schneider Electric Zelio Röle basit otomasyon uygulamaları için kompakt ve ekonomik bir çözüm sunar. Kompakt seri olan ürünlerin 10, 12 ya da 20 G/Ç içermekte olan 3 monoblok model ile beraber ekran ve ya buton içeren ya da içermeyen versiyonlar bulunmaktadır. Modüler seri olan ürünlerin kullanılarak genişletilebilen 10 ve ya 26 G/Ç içermekte olan 2 taban Modbus ya da Ethernet haberleşmesi modülleri şeklindedir. Schneider Electric Zelio Röle yüksek düzeyde kompaktlık sunarken, 124,6x90x59 mm içerisinde en fazla 26 G/Ç destekler. Tabanların besleme gerilimi ise 12V DC, 24V DC, 24V AC ve de 240V AC şeklindedir.

Kolayca seçilen, kurulabilen ve de programlanabilen  Zelio röleler tüm uygulamaları için uygundur. 2 seri seçeneği de, monoblok ya da modüler olarak genişletilebilir. Buna ek olarak 2 programlama dili yani FBD veya LADDER yer almaktadır.

Bu seri ürünler, ister yerinde ister uzaktan olsun, her durumda sistemlerin kontrolüne ve izlenmesine olanak sağlamaktadır. Schneider zelio röle uygulama alanlarından biri otomasyon projeleridir. Basit makine uygulamalarında kontrol sistemleri, büyük ya da orta büyüklükte yer alan makinelere eklenen ekipmanlar merkezi olmayan bazı kontrol sistemleri olmaktadır. Diğer uygulama alanları ise aydınlatma yönetimi, erişim kontrolü, ısıtma ve de iklimlendirme kontrolü şeklindedir.