Montaj Hatlarınızın Verimliliğini Arttırın Banner Pick- to-Light Çözümleri

Montaj hatlarının verimiliği, hatasız olması ve hızı tüm üretim tesisleri için kritik durumdadır. Özellikle operatörlerin hataya açık olması üretim çıktılarını doğrudan etkileyebilmektedir. Pick-To- Light sistemleri, bir yandan ellerin serbest kalmasını sağlayarak kağıtsız sipariş toplamayı kolaylaştıran kullanışlı ve sezgisel sistemlerdir. Bu yazımızda pick- to- light sistemlerinin avantajlarından bahsedeceğiz.

Pick- To- Light Ne İşe Yarar?

Pick-to-light çözümleri bir montaj işlemi esnasında operatörlere sırada bulunan parça ve yapılacak olan işlemi görsel bir şekilde yönlendirme sağlar. Doğru ya da yanlış gibi aksiyonlar, ışıklar veya opsiyonel biçimde sesli olan ikazlar ile göstermesi söz konusudur. Böylelikle tamamlanmış durumda olan işler otomatik ya da el ile onaylanabilir bir niteliktedir.

Sağladığı Önemli Avantajlar

Pick-to light sisteminin sağladığı en önemli avantaj süreç iyileştirme etkisidir. Bu kapsamda süreç iyileştirme için görsel proses yönetimi çok çeşitli olanaklar sağlar. Bunlar :

– Esneklik artışı; personel eğitimine gereksinim duyulmaz.

– Proses kalitesi her geçen gün artar ve sürekli tekrar edebilir.

– Proses günlüğüyle kalite yönetimi ve kontrolü sağlar.

– Depo yönetimi kapsamında, ERP ve benzeri nitelikteki sistemlere arayüz

montaj, devreye alma ve bakım süreçlerinde önemli azalma söz konusu olur.

– Görsel açıdan sıfır hatasız bir montaj olanağı ortaya çıkar.

Banner Pick-to-Light Çözümleri

Banner Pick-to-Light çözümleri, bir kontrol kabini ihtiyacı olmadan sağlam, hızlı ve hata olmaksızın kuruluma olanak sunması için IP67 bileşenlerden meydana gelir. IP67 çözümlerin doğal tak ve çalıştır nitelikleri, daha kısa olan kurulum sürelerine ve sıfır hatasız montaja olanak sağlar. İşçilik giderlerini ise önemli derece de düşürür. İstenmesi halinde IP20 koruma sınıfında çözümlerin varlığı da söz konusudur.

Modüler donanım ve yazılım yaklaşımının sağladığı müşteri gereksinimlerine uygun terzi işi çözümler, hazır ve ekonomik olarak gerçekleştirilebilir niteliktedir. Bu alanda var olan tecrübe ve komple çözüm amacı doğrultusunda tek elden sunum kabiliyeti söz konusudur. Bütün bileşenlerin birbirleriyle son derece mükemmel bir uyum içinde olması garanti altına alınmış durumdadır.