İnovatif Hız Kontrol Cihazları ile Maksimum Verimlilik

Bir makine üreticisi olarak, bir makineyi açtığınızda sistem voltajını korumaktan, hız ve tork kontrolüne ve hatta bakım planlamasına kadar çok çeşitli işlevler için motor kontrollerinize güvenirsiniz. Tüm bu süreçler ve daha fazlası motorla başlar ve motora bağlıdır. Neyse ki AC sürücüler, motor kontrolleri ve yük yönetimindeki inovasyonlar artık son kullanıcının süreçleri göz önünde bulundurularak tasarlanıyor. Peki bu avantajlar nelerdir, hemen göz atalım.

 • Kullanım kolaylığı: Bu yeni ürünler referans seçimlerini yönetmeyi, güç aralıklarını ve voltajı ayarlamayı, QR kodu ile sorun gidermeyi basitleştirmeyi ve güvenli uzaktan erişimi kolaylaştırır.
 • Bağlanabilirlik: Anlamlı veri toplama, gerçek zamanlı veri izleme ve makine öğrenimi için ethernet üzerinden tek bir ortamda çalışırlar. Makine öğrenimi analitiğine entegrasyon yalnızca potansiyel arızaları tanımlamakla kalmaz, aynı zamanda operatörlerin performans verilerine dayalı sorun giderme kararları almasına yardımcı olur.
 • Gömülü zeka: Ek gömülü yazılım uygulama işlevleri, sürdürülebilir, verimli ve uygun maliyetli makineler tasarlamanıza ve bakımını yapmanıza yardımcı olabilir.

Akıllı motor kontrolleri, yük yönetim sistemleri ve değişken frekanslı sürücüler (VFD’ler) gibi üçüncü taraf sistemlere entegrasyonu ve kolayca ölçeklendirilebilen bu yeni otomasyon özelliklerini son kullanıcılarınız için satış noktaları olarak kullanabilirsiniz. Ancak bu yeni çözümlere yatırım yapmadan önce, esnek bağlantıya izin vermek için birden fazla fieldbus türünü desteklediklerinden emin olmak istersiniz. Ayrıca motor arızalarını en aza indirmek için motor ile otomasyon sistemleri arasında sağlam bir bağlantı/iletişim olduğunu doğrulamak isteyeceksiniz.

Yeni VFD’ler son kullanıcılar için esnekliği artırıyor

En yeni VFD’ler daha akıllıdır ve sürdürülebilir, verimli ve uygun maliyetli makineler tasarlamanıza ve bakımını yapmanıza yardımcı olur. Yerleşik akıllı işlevler tek bir referansla desteklenebilir. Sürücüler yüksek kısa devre akım değerleri (SCCR’ler) ve daha kompakt bir tasarım içerir. Son kullanıcı için daha esnektirler ve daha zorlu endüstriyel uygulamaları desteklerler. Bu yeni VFD’lerin kurulumu da daha kolaydır ve sistem maliyetlerini düşürmeye yardımcı olur. Ayrıca, QR kodları ve güvenli uzaktan erişim gibi özellikler kullanımlarını kolaylaştırır.

Sürücülerin otomasyon sisteminize entegrasyonu kolaydır, bu da son kullanıcılarınız için harika bir satış noktasıdır. Örneğin, sürücünüze gömülü bir web sunucusu ile durumu izlemek ve bir arızanın nasıl meydana gelmiş olabileceğini görmek için servis günlük dosyasını izleyebilirsiniz. Ayrıca, operasyon ve mühendislik istasyonlarından erişime izin veren bağlantı çözümlerinden yararlanmanıza da olanak tanır.

Bu gelişmiş sürücülerdeki dinamik tepki, geleneksel kontrol yöntemlerine göre %40’a kadar daha iyidir. Bu, son kullanıcınıza yardımcı olabilir:

 • Yükten bağımsız olarak kararlı duruma daha hızlı ulaşın
 • Daha hızlı yanıt gerektiren malzeme taşıma veya malzeme süreçleri gibi uygulamalar için performansı optimize edin
 • Makineleri üretim sürecine daha uyumlu hale getirin
 • Yüksek hızda tork performansını artırın
 • Makineleri ek yatırım yapmadan optimize etmek ve son kullanıcılara daha fazla seçenek sunmak için hız/tork çalışma aralığını genişletin

VFD’lerdeki en son yenilikler, eyleme geçirilebilir sonuçlar için motor ve güç bileşenleri hakkında anlamlı veriler sunar.

Akıllı yük yönetimi IIoT platformlarına kolayca entegre olur

Makine verimliliğini artırmak için verilerden yararlanabilmek, son kullanıcılar için önemli bir satış noktasıdır. En yeni dijital yük yönetimi çözümleri ürün ve uygulama yaşam döngüsünün tüm aşamalarını kapsar: tasarım, mühendislik, devreye alma, işletme ve bakım. Ayrıca, arıza sürelerini önleyen ve kestirimci bakımı destekleyen IIoT platformlarına da entegre olurlar. Bağlantı, asenkron motorlardan gelen verilerin tahrik sistemlerine dahil edilmesini de sağlar.

En inovatif dijital yük yönetim sistemleri artık pompa, konveyör veya asansör gibi uygulamaları daha etkin bir şekilde izleyebilmektedir. Bir motor normal çalışma aralığının dışına çıktığında uyarı verecek şekilde kolayca yapılandırılabilirler. Bu teknoloji arabanızdaki motor kontrol lambasına benzer. Önceden, bir sistem aşırı yük devreye girdiğinde operatöre hiçbir şey söylemezdi. Ve o zaman bile, bunun neden olduğunu teşhis etmek bir teknisyene bağlı olurdu.

En güncel yük yönetim sistemleri, test edilmiş ve onaylanmış fonksiyon blokları ve kütüphaneleri kullanarak programlamayı basitleştiren yapılandırma araçlarına da sahiptir. Bu yapılandırma araçları üçüncü taraf sistemlere entegre olabilir ve ayrıca bir malzeme listesi oluşturmaya yardımcı olarak son kullanıcılarınız için zaman kazandırır.

Akıllı yük yönetimi şunları içerir:

 • Entegrasyonu kolaylaştırmak için fiziksel cihazın üzerinde dijital bir ikiz gibi hareket eden avatarlardan oluşan bir katalog
 • Güç kaynağındaki kesintileri önlemek için bus coupler bağlantıları
 • Gerçek zamanlı izlemeye yardımcı olmak için yerleşik web sunucuları
 • Kullanıcıya özel erişim katmanlarına izin veren siber güvenlik unsurları

Akıllı yük yönetimi ile son kullanıcılarınıza izleme ve bakım hizmetleri satarak gelir akışları ekleyebilirsiniz.

Akıllı motor yönetimi ile son kullanıcılarınız için daha iyi makineler oluşturun

Son kullanıcılarınıza istediklerini vermek için, elektrik motorlarını ve bağlı uygulamaları kontrol etmek üzere gelişmiş algoritmalara sahip inovatif dijital yük yönetimi, yol vericiler ve sürücüler sunan bir çözüm sağlayıcı arayın. Motor yönetimine akıllı teknoloji uygulamak, otomasyon sistemleriyle entegre olan ve IIoT’nin potansiyelinden yararlanan makineler üretmenize yardımcı olur. Uyarlanabilir kontrol seçenekleriyle motor yönetimi arayan son kullanıcıların artan taleplerini karşılamanıza ve optimum operasyonlara ulaşmak için gerekenleri kolaylaştırmanıza yardımcı olur.