HARTING PCB Konnektör

Günümüzde teknoloji baş döndürücü bir hızda ve durmaksızın gelişme göstermektedir. Bu durum çeşitli gereksinimleri de beraberinde getirmektedir. Bunların başında güçlü sinyal, kesintisiz ve güç gereksinimi gelmektedir. Tüm bunların karşılanması noktasında HARTING pcb konnektör önemli bir görev üstlenmektedir. HARTING pcb konnektörleri baskılı devre kartları için geniş bir yelpazede bağlantı çözümleri sunmaktadır. Aynı zamanda farklı gereksinimler doğrultusunda farklı tasarımlara ve kutup sayılarına sahiptir.

Farklı gereksinimlerin karşılanması doğrultusunda tasarlanmış HARTING pcb konnektörleri arasında yerini almaktadır. 1,27 mm pin aralıklı standart olarak sunulmaktadır. Buna ek olarak HARTING ürün ailesi 2,54 mm pin aralıklı konnektörler de sunmaktadır. Konnektör 18 A ile 29 A arasındaki yüksek akımların iletiminin sağlanması için özel olarak tasarlanmıştır. 2 ile 12 arasında olan esnek kutup sayısı, modüler bir imalat konseptiyle mümkün hale gelmiştir. Dahası, kullanıcılar SMT ve THR güç kontağı versiyonları arasında bir tercih yapabilme olanağına sahiptirler. Harting güç PCB konnektörleri düz ve köşeli tasarımda temin edilebilir olmaktadır. Bunun beraberinde paralel (mezzanine) kart, genişletme kartı ve ana kart – çekme kart konfigürasyonlarında kullanılabilir.

Aynı form faktörü aracılığıyla Güç ve Sinyal, bir PCB’de birlikte kullanılabilir olmaktadır. Bu da yapışık durumdaki bir konnektör sistemini muhafaza etmektedir. Aynı zamanda da sinyal ve gücün mutlak bir şekilde ayrılmasına imkan sağlamaktadır.

Harting Sinyal PCB Konnektörü

Kendini kanıtlamış 1,27 mm pin aralıklı bilinen Harting PCB konnektörü endüstriyel uygulamalar için uygundur. 6 ile 100 arasında 2’şerli olarak artan kutup sayısına sahiptir. Bunun beraberinde geniş çeşitliliği barındıran düz ve köşeli tasarımlar ve IDC kablo bağlantısı versiyonlarıyla birleştirilebilir. Bunun sonucunda da çok çeşitli olanaklar sunar. Kullanıcılar, dayanıklılıktan ödün vermeden yeni ve daha küçük sistemleri hayata geçirebilme olanağına sahip olur.

Harting PCB konnektör ailesinin ve modüler imalat konseptinin özel bir özelliğinin varlığı söz konusudur. Bu özelliklerinin başında sinyal ve güç kontaklarının kombinasyonu gelmektedir. Minyatür PCB sistemleri için uygun niteliğe sahip kompakt ve çok yönlü bağlantı çözümleri sunmaktadır.