Takip Et:

Haberler ve Etkinlikler

Home Haberler ve Etkinlikler

Haberler ve Etkinlikler

Yılın Endüstriyel Otomasyon Bayisi Botek Otomasyon

Enerji yönetimi ve otomasyonda dünya çapında uzman olan Schneider Electric, her yıl düzenlediği küresel endüstriyel otomasyon iş ortakları konferansı, Innovation Days: Alliance 2019’u Paris’te gerçekleştirdi. Dijital dönüşümde birlikte çözüm yaratmanın konuşulduğu konferansta dünya çapında 47 ülkeden 600’ün üzerinde iş ortağı, Schneider Electric’in dijital çözüm ve ürünleri hakkında bilgi sahibi olma şansını yakaladı. Etkinliğe Türkiye’den de öncü firmalar katılım gösterdi.

Innovation Days: Alliance 2019’da şirketlerin, Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT) ve dijitalleşme gündemi kapsamında rekabet avantajı kazanmalarına yönelik strateji ve çözümler paylaşıldı. Dijital ekonomi hakkında uzman görüşlerinin de aktarıldığı etkinlikte yeni nesil teknolojiler ve inovasyon ön plandaydı. Etkinliğin ilk günü Endüstriyel Nesnelerin İnterneti odaklı bir eğitime ayrılırken, diğer iki günde oyunun kurallarını değiştirecek bilgiler paylaşıldı. Böylece katılımcılar bir yandan endüstrideki son teknolojiler ve uygulamalar hakkında bilgi alırken, bir yandan da Schneider Electric uzmanları ve dünya çapında teknoloji üreticileri ve sağlayıcıları ile iş birliklerini güçlendirme fırsatları yakaladılar.

Yılın en başarılı çalışmalarının da belirlendiği etkinlikte, iş ortakları 6 dalda ödüllendirildi. Küresel çapta yapılan değerlendirmede Türkiye’den Botek Otomasyon “Yılın Endüstriyel Otomasyon Bayisi” ödülünü kazandı.

Otomasyon ve Kontrol Ürünlerinde E-Ticaret Kolaylığı

Tüm sektörlerde olduğu gibi endüstriyel satın almada da hızlı ve yenilikçi yaklaşımın önem kazanmasıyla birlikte endüstriyel e-ticaret sitelerinin önemi artmıştır. Ürün ve hizmetlere hızlı ulaşmak isteyen firmalar endüstriyel satın alma işlemleri için e-ticaret sitelerine yönelmekteler.

Endüstriyel satın alma süreçleri farklı ürün özellikleri ve fiyat seçeneklerinden dolayı karmaşık hale gelebilmektedir. Karar verme kriterlerinin ürün, fiyat ve marka bilinirliği olarak sıralandığı endüstriyel satın alımlarda bir diğer önemli konu da hızlı ve pratik hizmet alma noktasında ortaya çıkmaktadır.

20 yıldır sektörlere özel çözümler geliştiren, yaygın satış ağı, güçlü stok yapısı ve kesintisiz teknik desteği ile hizmet vermekte olan Botek Otomasyon bu ihtiyaçtan yola çıkarak açtığı e-ticaret sitesini kullanıcılarıyla buluşturdu. Endüstriyel ürün kullanıcılarına daha hızlı ve uygun fiyatlı hizmet verebilmek için; satışını gerçekleştirdiği ürünleri eticaret.botekotomasyon.com  adresinde firmalarla buluşturan Botek Otomasyon; hızlı satın alma, ürün karşılaştırma ve kampanyalardan faydalanma imkanı sunarak firmalara satın alma işlemlerinde kolaylık sağlamaktadır. Schneider Electric hareket ve hız kontrol cihazları, motor yolverme ve koruma elemanları gibi onlarca endüstriyel otomasyon ürününü portföyünde bulunduran e-ticaret sitesinde kullanıcılar, site içi arama yapıp ürün özelliklerini karşılaştırabiliyor ve fiyatı düşen ürünleri takip ederek firmaları için en doğru ürünü uygun fiyata satın alabiliyor.

Alliance Cannes 2018 Konferansı

Schneider Electric’in Alliance Cannes 2018 konferansında BOTEK, OEM sektöründeki başarı hikayesini anlattı.

Ankara Ofisimiz açıldı

Adres: İvedik Org. San. Bölgesi Serhat Mahallesi 1122. Cadde Maxivedik Ticaret Merkezi 20/30 (6. Kat), Yenimahalle-Ankara

Botek Cofaso işbirliği başladı!

Endüstri 4.0 Semineri ve Mermer Sektörü Buluşması

BOTEK ve Schneider Electric’in birlikte düzenlediği, Endüstri 4.0 Semineri ve Mermer Sektörü Buluşması 4 Mayıs 2018 tarihinde Afyonkarahisar’da gerçekleşti.
Tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

Marble 24. Uluslararası Doğaltaş ve Teknoloji Fuarı

28 – 31 Mart 2018, Marble 24. Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri fuarında standımıza göstermiş olduğunuz yoğun ilgi ve ziyaretiniz için teşekkür ederiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü talebinizde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağımızı bildirir, saygılarımızı sunarız.

Schneider Electric TeSys D Green ile “Yeşil” Dönüşüm

İşletmelerin enerji sorunlarını en aza indirip, verimliliği artırarak, küresel ısınmayı 2°C sınırının altında tutmak şirket olarak temel vizyonumuz. Bu bağlamda, dünyayı kontaktör ile tanıştıran Schneider Electric olarak, 100 yıllık serüvenimize bir “ilk” ile devam ediyor ve “green product” serimize bir yenisini daha ekliyoruz.

Yeşil dönüşüm sloganıyla yola çıkan TeSys D Green kontaktör serisi, inovatif elektronik bobinleri sayesinde elektromekanik tip kontaktörlere kıyasla %80 ‘e kadar enerji tasarrufu sağlıyor. Buna ek olarak, doğrudan PLC kontrolü, daha az referans sayısı ile yalın ve kolay ürün seçimi ve sessiz çalışma performansı gibi özellikleriyle de ayrıca öne çıkıyor.

5 temel avantajı aşağıda bilgilerinize sunulmuştur:

  • Düşük kumanda akımı ile daha az enerji tüketimi
  • 80A’ e kadar doğrudan PLC kontrolü
  • Bobin akımını izleme ve kontrol imkanı, mekanik şok ve titreşim kaynaklı kontak konumu değişiminin önüne geçebilme
  • Sabit açma/kapama süresi ile işletme güvenliği
  • Donanım iyileştirme söz konusu olduğunda işletmelerdeki mevcut kontaktörlerin yerine kolayca kullanılabilme

Broşür için tıklayınız.

Bursa Otomasyon fuarında standımıza göstermiş olduğunuz yoğun ilgi için teşekkür ederiz.

30 Kasım – 3 Aralık 2017, Bursa Otomasyon fuarında standımıza göstermiş olduğunuz yoğun ilgi ve ziyaretiniz için teşekkür ederiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü talebinizde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağımızı bildirir, saygılarımızı sunarız.

Satış Eğitimi

Botek Otomasyon, yeni ekip arkadaşlarına 21-22 Ekim 2017 tarihleri arasında Satış A$KTIR kitabının yazarı Sayın Özkan Kaymak dan ‘Satış Eğitimi’ aldırdı. Botek Ailesi fertleri, çok keyifli, eğlenceli ve bilgi-deneyim dolu bir hafta sonu yaşadıklarını dile getirdiler. Bir sonraki eğitim içeriği ve planlarını konuşulmaya başladı.
Satış Eğitimi katılımcıları, 06.11.2017 tarihinde Sayın Özkan Kaymak dan imzalı kitaplarını ve sertifikalarını aldılar.

Eğitime Katkı Projeleri’mizle de farkındalığımızı devam ettiriyoruz.

Handan Hayrettin Yelkikanat Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde 2013 yılında kurmuş olduğu laboratuvar, Antalya Korkuteli Endüstri Meslek Lisesi, İzmir Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu ve son olarak Bursa Otomotiv Endüstri Meslek Lisesi ile devam etmektedir. Teknik ekibinin okullara verdiği destek ile sektöre yeni değerler katma çabasındadır. Botek, Sosyal Sorumluluk Projeleri’ni aynı kalite ve standartta sürdürmeye devam edecektir.

Müşterilerimize de aynı sorumluluk ile Eğitim ve Seminerler düzenliyoruz.

Son iki yılda İstanbul Avrupa ve Asya yakasında enerji tasarrufu, Bursa ve İzmir’de Schneider otomasyon ürünleri ile ilgili seminer, İstanbul ve Afyon’da makine otomasyon yazılımları ile ilgili eğitimler yapmıştır. Bursa’da Schneider Otomasyon ürünleri ve yeni lanse edilen SoMachine çözümü ile ilgili bir seminer ve bir çok kez PLC eğitimi düzenlenmiştir. Seminer ve eğitimler bir çok kurumsal son kullanıcıların yanı sıra ‘‘metal işleme makinecilerinin” katılımı ile gerçekleştirilmiştir. Dürüstlüğü, yeniliği ve başarıyı kendine ilke edinmiş Botek, kendini daha ileriye taşıyan iş ortakları ile gelişimine devam edecektir.

Otomasyon sistemlerinde standartların dışına çıkıyoruz.

İcra Kurulu Üyemiz Gökhan Bozdağ, Demir Çelik Store ve Makina Store Dergileri Eylül sayısı için keyifli bir röportaj gerçekleştirdi.

Röportaj için tıklayınız.

20 yıldır Endüstriyel Otomasyon sektöründeki dünya lideri firmaların ürünlerini müşterilerimiz ile buluşturuyoruz.

İcra Kurulu Üyemiz Gökhan Bozdağ, MetalSan Dergisi Eylül sayısı için keyifli bir ropörtaj gerçekleştirdi.

Röportaj için tıklayınız.

Botek, Değerleri ve Çözümleri ile Yanınızda. Rollform Makine Uygulaması

Botek, Değerleri ve Çözümleri ile Yanınızda. Schneider | Lexium 28 Commissioning

Endüstri 4.0 Seminerimiz

22 Mayıs 2016 tarihinde Swissôtel Büyük Efes’te, Schneider Electric iş birliğiyle organize ettiğimiz Endüstri 4.0 seminerimiz yoğun katılım ile gerçekleşti.

Schneider Elektrik Semineri

Botek İzmir’de Schneider Elektrik ile Schneider’deki yeni ürünleri tanıtan Semineri Swiss Otel’de düzenledi

Özkan Kaymak Satış Eğitimi

Botek Satış Grubu, Duayen Yönetim, Satış, İletişim ve Eğitim Danışmanı, Şatış Aşktır kitabının yazarı Özkan kaymak beyefendiden satış eğitimi aldı.

Schneider Almanya OEM Semineri

Botek, partnerleri için 19 – 24 Eylül 2015 tarihinde Schneider Almanya OEM merkezinde seminer düzenledi. Katılanlara ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Bilgi Almak İçin

Endüstriyel otomasyon hakkındaki her türlü sorun-problem için iletişime geçebilirsiniz.

Telefon +90 (216) 314 59 00