Fabrikanızda Schneider Electric Sürücü Tercih Etmeniz İçin 5 Neden?

Günümüzde elektrikli motorların yaygın bir kullanım alanı bulunmaktadır. O kadarki yıllık elektrik tüketim miktarları incelendiğinde toplam tüketim payı içinde elektrik motorlarının oranı %36’dır. Diğer yandan elektrik motorları fabrikalardaki üretim birimlerinin ciddi derecede önemli parçalarından biri olarak ortaya çıkmaktadır. Elektrik motorlarının verimli çalışması fabrikaların da çalışma performansının etkilemekte olduğundan bu motorların verimli çalışması önemlidir.

Motor sürücüleri de elektrik motorların verimliliğini etkileyen bir faktör olarak özenle seçilmesi gereken parçalar olmaktadır. Tork ve gücün optimum değerlere ulaşmasında doğru motor sürücüsü kullanımı önem arz etmektedir. Bu çerçevede Schneider Electric electric sürücü sektörde öncü olma özelliği ile kolay kullanım ve en yüksek verimliliği hedeflemektedir.

Sonuç olarak sürücü aplikasyonlarında her bir uygulamanın kendine özgü özelliklere sahip olduğu bilinmektedir. Sürücülerin Petro-kimya üretim birimlerinden çimento üretim birimlerine kadar geniş çapta tatbiki buna kanıt oluşturmaktadır. Bu çerçevede sürücü tercihlerinde göz önünde bulundurulması gereken hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar aşağıda tartışılmaktadır.

Kullanım Kolaylığı ve Tercih Çeşitliliği

Schneider Electric sürücüler, gerek alçak gerilim gerekse orta ve yüksek gerilim bantlarında geniş ürün yelpazesine sahiptir. Bu durum müşteriler için kolay bir seçim olanağı sunmaktadır. Dolayısıyla farklı aplikasyonlara uygun gerilim, akım, güç ve hız değerleri içeren geniş tercih imkânınız bulunmaktadır. Ayrıca üst seviyede geliştirilen kontrol panosu ve PC’lerle sürücülerin çok çabuk ve kolaylıkla kurulumu yapılabilmektedir. Sürücünüzü yardım seçenekleri ve yapılandırma parametreleriyle kolayca işletime sokmanız mümkün olmaktadır.

En Üst Seviyede Güvenlik

Schneider Electric sürücüler gerek iş sağlığı ve güvenliği gerekse de sürdürülebilir üretim çerçevesinde AB standartlarına uygun bir şekilde üretilmektedir. EN 62061 ve EN ISO 13849-1 standartlarına uygun olarak Schneider Electric sürücülerini fabrikalarda kullanmak mümkündür.

Kullanım Aralığında Geniş Bir İmkan Sağlanması

Schneider Electric sürücüler, su arıtmadan tutun tekstil atölyelerine kadar geniş bir yelpazede kullanım imkanına sahiptir. Bu kapsamda 5600 kilowatt ve 690 voltaj çalışma değerleriyle ile arzu edilen her uygulamada kullanabilmektedir. Zor şartlarda Single sürücüler bile koruma kapaksız çalışabildiğinden alandan tasarruf etme imkânına sahip olunmaktadır. Parazit kaynaklı bozulmaları önlemek adına üst seviyede EMC filtreleriyle ortam şartlarından etkilenmeyen bir yapıya sahiptir.

Düşük Harmonik Oluşumu

Sürücüler tarafından ortaya çıkarılan harmonikler üretim tesislerindeki pek çok hassas cihaza zarar verebilmektedir. Bu nedenle sürücülerin oluşturduğu harmoniklerin en aza indirmek önemli olmaktadır. Schneider olabilecek en düşük harmoniği yaratan sürücüleriyle kullanım sırasında hassas cihazlara verilebilecek zararları engellemektedir. Ayrıca Schneider sürücüleri ek bir filtre kullanmadan AB standartlarına uygun bir biçimde çalıştırmanız mümkün olmaktadır.

Tesislere Entegre Çözüm Sunma İmkânı

Tesislerdeki otomasyon sistemine Schneider sürücüleri kolayca entegre etme imkanı bulunmaktadır. Schneider operatör panellerinin de tercih edilmesiyle daha iyi bir entegrasyon sağlanabilmektedir. Böylece kolay bir sistem oluşturmak imkanına sahip olmanız mümkündür.