Barkod Okuma ve Görüntü İşleme

Barkod okuma ve görüntü işleme ile üretim verimliliği artırılmaktadır. İzlenebilirliği sağlayan barkod okuyucular, görsel denetim sistemini kullanmaktadır. Kamera tarafından yakalanan hedef görüntünün analiz edilmesini sağlayan görüntü işleme sistemleri, anlamlı bir veri elde edilmesinde yardımcı olmaktadır.

Barkod Okuma ve Görüntü İşleme Sistemleri

Lojistik maliyetlerini düşüren barkod okuma ve görüntü işleme sistemleri, işçilik ve zaman açısından ciddi avantaj yaratır. Üretim hızlarını artıran görüntü işleme sistemleri, hatalı ürün oluşumunu engellemektedir. Tüm alanlarda ortam koşullarına uyan görüntü işleme sistemleri, karanlık ortam olsa dahi sıfır hata ile çalışmaktadır. Birçok projede barkod okuma sistemleri kullanılmaktadır.

Barkod Okuma ve Görüntü İşleme Avantajları

Görüntü işleme ile yüksek hızda geçen ürünlerin barkodları okunabilmektedir. Günümüzde satılan her ürünün üstünde, verimliliği artırmak için barkod bulunmaktadır. Hemen hemen her üretim hatlarında barkod sistemleri aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Çoklu barkod aynı anda okunabildiği gibi bozuk ve silik barkodlar da rahatça okunabilmektedir.

Kullanım için ideal olan görüntü işleme sistemleri, yüksek performans sergilemektedir. Hata analizi gibi birçok denetim aracı sunulduğundan, parça pozisyon kontrolü sağlanmaktadır. Zorlu uygulamaların üstesinden kolayca gelmek isteyenler, görüntü işleme sistemlerini tercih etmektedir. Üretim alanları için ürünlerin takibinin yapılması ve kayıt altında tutulması, önemli olmaktadır. Obje algılamasının yanı sıra renk de algılayan barkod okuma sistemleri, basit kalite kontrolü sunmaktadır.

Barkod Okuma ve Görüntü İşleme Kullanım Alanları

İşletmelerde izlenebilirlik için ideal çözüm olan görüntü işleme sistemleri, sorunsuz çalışmaktadır. Herhangi bir kötü sürpriz ile karşılaşmayanlar, işleme ve raporlara yapabilmektedir. Perakende sektöründe çok fazla kullanılan barkod okuma sistemleri, sağlamlığını ve kalitesini ispat etmektedir. Yaygın bir kullanım alanına sahip olan görüntü işleme sistemleri, anlamlı bir çıktı elde edilmesini sağlamaktadır.

Endüstriyel uygulamalar için üretilen barkod okuma sistemleri, işçilik maliyetini düşürebilmektedir. Geleneksel insan gücü yerine görüntü işleme sistemleri kullanılmaktadır. Artan rekabet koşulları düşünüldüğünde, görüntü işleme sistemlerine olan ilginin arttığı görülmektedir. Üretimi otomatikleştirmek isteyen üreticiler, barkod okuma sistemlerini tercih etmektedir.

Kamera, aydınlatma, lens ve güçlü algılama algoritmaların bulunduğu yazılımdan oluşan görüntü işleme sistemleri, ihtiyaçlara uygun seçilmektedir. Modern iş stratejilerine ihtiyaç duyan işletmeler, görüntü işleme sistemlerini satın almaktadır. Esnek ve programlandırılabilir olan görüntü işleme sistemleri, görüntüyü verimli bir şekilde depolamaktadır. Hızla gelişen görüntü işleme sistemleri, ekonomik fiyatlardan alıcılarına sunulmaktadır.

Görüntü işleme sistemleri sürekli olarak geliştirildiğinden, istenen tüm uyarlamaları yerine getirmektedir. 7 gün 24 saat sorunsuz çalışan görüntü işleme sistemleri, çok yüksek hızda görüntü almaktadır. Dar bir alana bakan mevcut tarayıcılar yerine geniş bir alana bakan barkod okuyucu sistemleri tercih edilmektedir. Derin öğrenme destekli yapay yazılım sayesinde zor okunan silik barkodlar bile okunabilmektedir.